Merhaba,

Sürdürülebilir Yaşam Derneği (SUYADER) olarak, gezegenimiz ve sınırlarını ya da sınırsızlıklarını henüz keşfedemediğimiz evrende diğer tüm varlıklarla birlikte denge ve uyum içinde yaşamanın verdiği heyecan ve sorumluluk bilinci ile yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında bu kez üçüncü uluslararası kongremizle sizlerle buluşmaya hazırız.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında, ana temasını “Sürdürülebilir Geleceği Birlikte Tasarlamak”” olarak belirlediğimiz kongremiz, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, uluslararası kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları, sürdürülebilirlik alanında uğraş veren özel sektör kuruluşları, aktivistler ve gönüllüler dayanışması ile 09-10 Kasım 2023 tarihleri arasında Karşıyaka Belediyesi Zübeyde Hanım Salonu İzmir’de gerçekleştirilecektir.

İçinde yaşadığımız dijital çağın sağladığı kolaylıklara hızla uyum sağlarken sürdürülebilirliği önceleyen geleneklerimizden kopmadan, gezegeni birlikte paylaştığımız diğer canlılarla dost bir yaşamı sürdürmenin mümkün olduğu bir ekosistemi birlikte nasıl inşa edebileceğimizi ve nasıl sürdürebileceğimizi konuşacağız. Bilimsel çalışmalar, uygulama ve deneyimlerin paylaşılacağı, disiplinler arası iş birliği ile yeni çalışma alanları ve projelerin ortaya çıkacağı bu kongrede sizlerin de yer alması kongremize değer katacaktır.

Farklı disiplinlerden katılımcıların bilgi ve deneyimleri ışığında Sürdürülebilir Bir Geleceği Birlikte Tasarlamak için “III. Uluslararası Sürdürülebilir Yaşam Kongresi”ne hepinizi bekliyoruz.

Kongre ile ilgili tüm gelişmelere ve programla ilgili detaylı bilgilere

www.surdurulebiliryasamkongresi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Kongre Başkanı

Prof. Dr. Emine AKSOYDAN

III. ULUSLARARASI SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM KONGRESİ

Cumhuriyetimizin 100. Yılında
Sürdürülebilir Geleceği Birlikte Tasarlamak

9-10 KASIM 2023
İzmir-TÜRKİYE

Kongre Kitabı Çıktı!